Ten blog znajduje się w serwisie Polacy.eu.org
Dowiedz się więcej »
Stop Syjonizmowi
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Świat2010.12.10 22:42

Wydało się!! Wikileaks zrobiła interes z Izraelem

 
 
Ostatnimi czasy w mediach było głosno na temat "przecieków" z WikiLeaks. Jednak po salwie dezinformacji, "plotek" i najzwyczajniejszych bzdur, opinia publiczna ukryła przed ludźmi dość istotny i znaczący fakt...
 
BUSTED!! WIKILEAKS STRUCK A DEAL WITH ISRAEL OVER CABLE LEAKS

www.revoltoftheplebs.com/categories/in-depth-analysis/busted-wikileaks-struck-a-deal-with-israel-over-cable-leaks/

Według najnowszych rewelacji, Assange rzekomo zrobił interes z Izraelem przed ostatnią ‘aferą depeszową’, co wyjaśnia dlaczego przecieki były „dobre dla Izraela,” jak powiedział izraelski premier.

Gordon Duff – 8.12.2010 tłumaczenie Ola Gordon

Źródło polskie: stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/12/10/wydalo-sie-wikileaks-zrobila-interes-z-izraelem/

Veterans Today

Liczni komentatorzy, szczególnie w Turcji i Rosji, zastanawiają się, dlaczego setki tysięcy amerykańskich dokumentów niejawnych, jakie w zeszłym miesiącu wyciekły na stronę internetową, nie zawierają niczego, co mogłoby wprawić w zakłopotanie izraelskiego rządu, jak było z niemal każdym innym państwem, o którym mowa w dokumentach. Odpowiedzią wydaje się być tajne porozumienie zawarte między „sercem i duszą” Wikileaks, jak określił się skromnie sam Assange, i izraelskimi urzędnikami, co spowodowało, że wszystkie takie dokumenty zostały „usunięte” zanim upubliczniono pozostałe.

Według witryny arabskich dziennikarzy śledczych www.syriatruth.info/content/view/977/36/, Assange otrzymał pieniądze z pół-oficjalnych izraelskich źródeł i obiecał im, w „tajnej video-umowie,” nie publikować żadnych dokumentów, które mogą zaszkodzić izraelskiemu bezpieczeństwu lub interesom dyplomatycznym.

O źródłach raportu Al-Haqiqa mówi się, że są to byli wolontariusze Wikileaks, którzy opuścili organizację w ciągu ostatnich kilku miesięcy z powodu „autokratycznego przywództwa” Assange i „braku przejrzystości”.

W niedawnym wywiadzie dla niemieckiego dziennika Die Tageszeitung, były rzecznik prasowy Wikileaks Daniel Domscheit -Berg powiedział, że on i inni dysydenci Wikileaks planują uruchomienie platformy własnych informatorów by zrealizować pierwotny cel Wikileaks z „nieograniczoną ilością plików.”

Domscheit-Berg, który zamierza wydać książkę o swojej pracy pt. Inside Wikileaks [Wewnątrz Wikileaks], oskarża Assange że działa jak „król,” wbrew woli innych osób w organizacji, poprzez „robienie interesów” z organizacjami medialnymi, które mają kreować wybuchowy efekt, o czym inni w Wikileaks albo wiedzą albo niewiele, albo nic.

Ponadto, insajderzy mówili, że parcie Assange na pierwszo-stronicowe historie oznaczało, że Wikileaks nie była w stanie „zrestrukturyzować się” sama by uporać się z tym wzrostem zainteresowania. Oznacza to, że mniejsze przecieki, które mogą być interesujące dla ludzi na poziomie lokalnym, są obecnie pomijane, gdyż ważniejsze są duże historie.

Według źródeł Al-Haqiqa, Assange spotkał się z izraelskimi urzędnikami w Genewie na początku tego roku i zawarł tajne porozumienie. Rząd Izraela, jak się wydaje, w jakiś sposób dowiedział się lub oczekiwał, że dokumenty, które miały wycieknąć zawierały dużą ich liczbę nt. izraelskich ataków na Liban w 2006 r i Strefę Gazy w latach 2008-9. Te dokumenty, które miały pochodzić głównie z ambasady Izraela w Tel Awiwie i Bejrucie, usunął i być może zniszczył sam Assange, który jest jedyną osobą, która zna hasło otwierające te dokumenty.

Rzeczywiście w opublikowanych dokumentach wydają się być „luki” z okresu lipiec – wrzesień 2006 r., podczas którego miała miejsce 33-dniowa wojna w Libanie. Czy to możliwe, by amerykańscy dyplomaci i urzędnicy nie mieli żadnych komentarzy lub wymiany informacji nt. tego przełomowego wydarzenia, a spędzali czas na „plotkowaniu” o każdej innej „trywialnej” sprawie na Bliskim Wschodzie?

Po przecieku (a nawet wcześniej), premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział na konferencji prasowej, że Izrael „pracował z wyprzedzeniem,” aby ograniczyć szkody przeciekowe, dodając, że „w Wikileaks nie ukaże się żaden tajny izraelski materiał.” W wywiadzie dla magazynu Time w tym samym czasie, Assange chwalił Netanjahu jako bohatera przejrzystości i otwartości!

Według innego raportu, lewicowy dziennik libański spotkał się dwukrotnie z Assange i próbował negocjować z nim interes, oferując „dużą ilość pieniędzy”, by zdobyć dokumenty dotyczące wojny w 2006 roku, w szczególności protokół z posiedzenia, jakie odbyło się w ambasadzie amerykańskiej w Bejrucie w dniu 24.07.2006 r., co powszechnie uważa się za spotkanie „rady wojennej” między stronami amerykańską, izraelską i libańską, które odegrały rolę w wojnie przeciwko Hezbollah i jego sojusznikom. Jak potwierdzają źródła, dokumenty otrzymane przez redaktorów Al-Akhbar, wszystkie datowane są począwszy od 2008 r. i nie zawierają „nic wartościowego.” To tylko świadczy o słuszności zarzutów, że Izrael zrobił jakiś interes.

Wreszcie, może warto zauważyć, że Assange mógł zrobić to, co zarzuca się że zrobił, by chronić siebie i zapewnić, że ujawniane dokumenty są publikowane w taki sposób, aby odsłonić amerykańską hipokryzję, na punkcie której mówi się, że ma on obsesję „kosztem bardziej fundamentalnych celów. „ 

 
4585 odsłon  średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: syjonizm, izrael, terroryzm, nwo, żydzi.
Re: Wydało się!! Wikileaks zrobiła interes z Izraelem 
Paweł Tonderski, 2010.12.11 o 13:46
Możne było tego oczekiwać, z amerykańskich tajnych akt nic, by ot tak nie wyciekło. czytamy i dowiedzieliśmy się tego czego mieliśmy się dowiedzieć, jestem ciekaw, ile z tych przecieków, to sfabrykowane kłamstwa i archiwalna fikcja.

Jednak prawie cały świat ten przeciek potraktował jako prawdę oświeconą, dzięki naszym ukochanym wolnym i niezależnym żydowskim mediom.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wydało się!! Wikileaks zrobiła interes z Izraelem 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2010.12.11 o 14:01
Tak jak pisałem... Chociaż na Blogmediach ani "niepoprawnych" jakoś redakcja nie bardzo się tym zainteresowała. Co i rusz różne oszołomy podpierają się za to "rewelacjami" z WikiSriki...

A co tam słychać Paweł w dyskusji o emigrantach?
Jak wiesz nie mam nawet podglądu :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wydało się!! Wikileaks zrobiła interes z Izraelem 
Paweł Tonderski, 2010.12.11 o 14:05
Jurand dalej jątrzy w swoim tekście, ale ja to ola... cieplutkim...daję mu popalić w innych wątkach zobaczymy, jaki będzie odzew z jego strony.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Uderz w Syjonistyczny Okupacyjny Rząd
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
podobna tematyka
Dziwni bogowie judaizmu (Świat)
Izrael w roku 2040 (Świat)
najnowsze komentarze
Re: Wakacje w Judenlandzie
MatiRani → Acidek303
Re: Holokaust
MatiRani → Adam39
Re: Holokaust
Adam39 → MatiRani
Re: Holokaust
MatiRani → Acidek303
Re: Dziwni bogowie judaizmu
Skorpion48 → Acidek303
Re: Witamy w Judeopolonii. Henryk Pająk
Zenon Jaszczuk → janekk
Re: Witamy w Judeopolonii. Henryk Pająk
janekk → Acidek303
Re: Witamy w Judeopolonii. Henryk Pająk
janekk → Zenon Jaszczuk
Re: Holokaust
Zenon Jaszczuk → Acidek303
Re: Holokaust
Acidek303 → Zenon Jaszczuk
Re: Holokaust
Zenon Jaszczuk → Acidek303
Re: Wakacje w Judenlandzie
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero → Acidek303
Re: Wakacje w Judenlandzie
Acidek303
Re: Wakacje w Judenlandzie
Zenon Jaszczuk → Acidek303
więcej…